«Свято Жайворонка» в садку

– Весну зустрічати,
зиму проводжати!

Сьогодні, у День весняного рівнодення,
дітки середньої групи №12 «Капітошка» відзначили народне старовинне «Свято Жайворонка».

День весняного рівнодення – це дуже важливий день у всіх стародавніх культурах.
День, коли «земля закінчує свій зимовий шлях».

Наші пращури вважали, що після цього дня наступає весна, прилітають птахи та починають будувати гнізда, а того, хто зуміє нарахувати в цей день сорок пташок, весна винагородить дарами.

Саме жайворонки, за народним уявленням, повинні були принести на своїх крилах довгоочікувану весну.
А щоб прискорити цей процес, «пекли фігурки птахів з розкритими крильцями, з оченятами-родзинками, обсипані цукром».

/Files/images/12-1.jpg

Тому «родзинкою» дитячого свята стало конструювання традиційних «жайворонків»
з декоративного паперу та випускання їх на вулицю, на гілочки дерев, до гніздечок -
щоб сонечко швидше виглянуло, тепло скоріше прийшло на землю, пташки швидше прилетіли.

Свято продовжувалося на ігровому майданчику .

/Files/images/12-20.jpg

Під керівництвом вихователя групи №12 «Капітошка» Шевцової Ілони Григорівни дітки дізнавалися багато цікавого про особливості птахів у весняний період, танцювали
з пташками, змагалися, хто швидше "жайворонка" посадить на гілочку.

Наші пращури вважали - щоб весна прийшла, її треба було покликати. Звідси і народна назва давнього народного звичаю - «Заклички», відродити який намагалися наші вихованці разом з вихователем.

Учасники свята «закликали весну», виконуючи
веселу закличку «Вийди, вийди сонечко ...» та веснянку «Щебетала пташечка».

За стародавніми традиціями, «всі члени родини отримували таку «пташку» - рум’яну, хрустку, апетитну, але не з’їдали відразу, а приймалися кликати весну, хто на що здатний.

Забиралися на дахи, підкидали пташок вгору і намагалися співати-кричати голосніше,
щоб «Весна почула».

/Files/images/12-27.jpg

От і нашим діткам батьки спекли "жайворонків", таких рум'яних, таких апетитних,
щоб дітки таким дивним смаколиком поласували і про Весну заспівали.

Адже так за теплом всі скучили!!!

Подробиці можна побачити, відвідавши «ФОТО-сторінки 2021 року»

Фоторепортаж провела: вихователь-методист, Павлюк Світлана Олексіївна